LOŠBATES, D.S.O.

Aktuality

Zobrazeno 1-30 ze 74
Lošbates

Svazek obcí LOŠBATES vyhlásil veřejnou soutěž na stavbu školy

Datum: 25. 9. 2023

Dobrovolný svazek obcí LOŠBATES na Říčansku, který připravuje výstavbu základní školy pro 540 žáků, nyní po získání stavebního povolení vyhlásil otevřené výběrové řízení na zhotovitele stavby.

LOŠBATES je opět vidět 1

LOŠBATES je opět vidět

Datum: 21. 9. 2023

V návaznosti na vydanou tiskovou zprávu informující o pravomocném stavebním povolení jsme zaznamenali několik mediálních výstupů.

Stavební povolení

Máme stavební povolení na výstavbu Svazkové základní školy LOŠBATES

Datum: 1. 9. 2023

Dne 22. 8. 2023 nabylo právní moci Stavební povolení, vydané 20. 7. 2023 MěÚ Říčany.

Výstup z ankety

Reakce médií i politiků na náš průzkum

Datum: 6. 8. 2023

Jak jsme vás už informovali, uskutečnili jsme velký průzkum mezi obcemi a svazky, které staví novou školu nebo přístavbu. Výsledky jsme rozeslali všem relevantním politikům a připravili jsme také tiskovou zprávu pro média.

Stavební povolení - veřejná vyhláška

Datum: 20. 7. 2023

Dne 20.7.2023 bylo MěÚ Říčany, odborem - Stavební úřad vydáno Stavební povolení na stavbu Nová svazková základní škola LOŠBATES.

Deník veřejné správy

Další mediální výstup z našeho dotazníku

Datum: 15. 7. 2023

Zprávu z průzkumu mezi obcemi na téma výstavby škol uveřejnil také Deník veřejné správy.

Článek na iDnes

Výstup z dotazníku na iDnes

Datum: 3. 7. 2023

Na základě podkladů z našeho dotazníku vyšel článek na iDnes s názvem "Výstavba nových škol v Česku vázne. Obce jsou na to samy, stát pomoc nezvládá".

#

Tisková zpráva z průzkumu mezi obcemi, které mají z posledních let zkušenosti s výstavbou základních škol

Datum: 30. 6. 2023

Jaká zjištění vyplynula z hloubkového dotazníkového šetření mezi téměř všemi obcemi či svazky, které v nedávné době postavily či staví školu? Šetření zorganizoval dobrovolný svazek obcí LOŠBATES.

Letní scéna LOŠBATES

Letní scéna LOŠBATES - letní kino Svojetice

Datum: 27. 6. 2023

LOŠBATES je partnerem letošního letního kina ve Svojeticích.

#

Dotazník pro obce a DSO na téma výstavby/přístavby základních škol

Datum: 12. 6. 2023

Dnes jsme rozeslali jménem LOŠBATESu dotazník na cca 30 respondentů z řad obcí a svazků, kteří mají zkušenosti s výstavbou či přístavbou ZŠ v posledních 6-8 letech.

#

Oznámení o zahájení stavebního řízení

Datum: 6. 6. 2023

Dne 5. 6. 2023 bylo na Mě.ú. Říčany - stavebním odboru zahájeno Stavební řízení na stavbu nové svazkové školy LOŠBATES.

#

Kontrolní den č. 53

Datum: 14. 5. 2023

Během posledních dvou měsíců pokračovaly přípravy na předinvestičních činnostech pro dokončení projektové dokumentace, která se musela upravit z důvodu změny požadavku SFŽP na zabezpečení energií v objektu (zrušené vytápění plynem).

Článek v UN

LOŠBATES v Učitelských Novinách.

Datum: 21. 4. 2023

Rozsáhlý článek vyšel v dubnu také v Učitelských Novinách.

Článek Říčanský kurýr

Reportáž ze Semináře na téma Jak se v Česku staví školy v Říčanském kurýru.

Datum: 4. 4. 2023

Seminář v Poslanecké sněmovně PČR, na jehož pořádání se LOŠBATES významně podílel, má velký dosah. Hezkou reportáž jsme objevili v dubnovém vydání Říčanského kurýru.

Článek

Zmínka o LOŠBATESu ve Zpravodaji Sdružení místních samospráv ČR.

Datum: 17. 3. 2023

O březnovém semináři v Poslanecké sněmovně PČR vyšel krátký článek také v časopisu SMSKA.

#

Spolupráce LOŠBATESu s politiky.

Datum: 13. 3. 2023

Příprava výstavby naší školy LOŠBATES se neobejde bez poměrně intenzivních kontaktů s politiky na celostátní úrovni. Respektive obešla by se, ale pak by se výrazně zmenšovala naše šance uspět.

1.místopředsedkyně PS PČR Věra Kovářová a předseda DSO LOŠBATES Josef Řehák

Úspěšně proběhl „náš“ seminář ve Sněmovně.

Datum: 2. 3. 2023

Dnes se v Poslanecké sněmovně Parlamentu ČR uskutečnil seminář na téma výstavby nových škol, který jsme jako LOŠBATES iniciovali a spoluorganizovali. A skončilo to velkým úspěchem!

#

Spolupořádáme seminář v Poslanecké sněmovně PČR.

Datum: 31. 1. 2023

2. března letošního roku se bude v Parlamentu ČR konat seminář na téma Jak se v Česku staví školy a co zlepšit, s podtitulem Chceme jurty, nebo moderní školy pro 21. století? Na jeho přípravě se významně podílíme.

#

Rámcový harmonogram projektu.

Datum: 16. 1. 2023

Jak to vypadá s naším projektem z hlediska času? Kdy předpokládáme zahájení soutěže o zhotovitele stavby a kdy teoreticky začneme stavět?

#

Článek o LOŠBATES v časopisu PRO města a obce.

Datum: 10. 1. 2023

V lednovém vydání časopisu PRO města a obce vyšel článek s názvem "Jak stavíme školu aneb odyssea po česku", který vzešel ze zkušeností našich čtyř starostů.

#

Kontrolní den č. 47

Datum: 9. 1. 2023

Pro nastavení rozhraní dodávka stavby/interiér bylo ujednáno, že součástí stavby budou k.j.: akustické panely ve třídách, parapety oken třídy, parapety na chodbách pro okna/velká okna, akustické obklady tělocvična.

#

Kontrolní den č. 46

Datum: 20. 12. 2022

Vlastní rekonstrukce ul. Kutnohorské se předpokládá v období od 04/23, nemá ale dopad na průběh projektu ZŠ z hlediska času.

Ranní host na rádiu Zet

LOŠBATES jako ranní host na rádiu Zet.

Datum: 15. 12. 2022

Ranním hostem Rádia Zet byl předseda svazku LOŠBATES a starosta Louňovic Josef Řehák.

Reportáž ČT24

LOŠBATES v reportáži na Regiony ČT2.

Datum: 10. 12. 2022

Starostka obce Svojetice a starosta Louňovic poskytli rozhovor pro Českou televizi v reportáži Regiony ČT24 na téma Problémy s kapacitou škol v regionech.

#

Kontrolní den č. 45

Datum: 6. 12. 2022

ŘSD potvrdilo, že byl již vybrán generální dodavatel stavby, ŘSD provede tyto práce ve vlastní režii. Vlastní rekonstrukce se předpokládá v období od 03/23, nemá ale dopad na průběh projektu ZŠ z hlediska času.

#

Kontrolní den č. 44

Datum: 3. 11. 2022

ŘSD po jednáních potvrzuje vypsání soutěže na práce Kutnohorská v souladu se standardy a metodikou ŘSD, a to jako výběrové řízení ve vlastní režii.

#

Škola LOŠBATES: pot, slzy a káva...

Datum: 25. 10. 2022

Často od vás slýcháme otázku, jak to vypadá s přípravou výstavby nové svazkové základní školy LOŠBATES. Dovolte tedy, abychom vám na tomto místě přinesli jako starostové všech čtyř zúčastněných obcí malou rekapitulaci a také vás informovali, co je nového.

Lošbates na iDnes

LOŠBATES na iDnes.

Datum: 23. 10. 2022

V týdnu jsme poskytli rozhovor redaktorovi Tomášovi Matouškovi z iDnes, který ho následně zapracoval do svého článku s výstižným názvem "Šest let budují školu a ještě se nekoplo. Obce drtí byrokracie i rostoucí ceny".

#

Systematicky oslovujeme vybrané politiky na celostátní úrovni a žádáme je o podporu našeho projektu, a to jak okamžitou, tak i dlouhodobou.

Datum: 20. 10. 2022

Například jsme oslovili některé ministry, poslance školského výboru Poslanecké sněmovny nebo poslance zastupující Středočeský kraj.

#

Kontrolní den č. 43

Datum: 4. 10. 2022

Stavební úřad oficiálně zahájil dne 12.09.22 vodoprávní řízení pro vydání SP. Dne 27.09. uběhla lhůta pro podání připomínek, t.č. běží lhůta na doručení připomínek.

Zobrazeno 1-30 ze 74

Aktuality

ZŠ LOŠBATES - vizualizaceZŠ LOŠBATES - vizualizaceZŠ LOŠBATES - vizualizaceZŠ LOŠBATES - vizualizaceZŠ LOŠBATES - vizualizaceZŠ LOŠBATES - vizualizaceZŠ LOŠBATES - vizualizaceZŠ LOŠBATES - vizualizaceZŠ LOŠBATES - vizualizace

nahoru