LOŠBATES, D.S.O.

Aktuality

Zobrazeno 1-30 ze 59
#

Spolupráce LOŠBATESu s politiky.

Datum: 13. 3. 2023

Příprava výstavby naší školy LOŠBATES se neobejde bez poměrně intenzivních kontaktů s politiky na celostátní úrovni. Respektive obešla by se, ale pak by se výrazně zmenšovala naše šance uspět.

1.místopředsedkyně PS PČR Věra Kovářová a předseda DSO LOŠBATES Josef Řehák

Úspěšně proběhl „náš“ seminář ve Sněmovně.

Datum: 2. 3. 2023

Dnes se v Poslanecké sněmovně Parlamentu ČR uskutečnil seminář na téma výstavby nových škol, který jsme jako LOŠBATES iniciovali a spoluorganizovali. A skončilo to velkým úspěchem!

#

Spolupořádáme seminář v Poslanecké sněmovně PČR.

Datum: 31. 1. 2023

2. března letošního roku se bude v Parlamentu ČR konat seminář na téma Jak se v Česku staví školy a co zlepšit, s podtitulem Chceme jurty, nebo moderní školy pro 21. století? Na jeho přípravě se významně podílíme.

#

Rámcový harmonogram projektu.

Datum: 16. 1. 2023

Jak to vypadá s naším projektem z hlediska času? Kdy předpokládáme zahájení soutěže o zhotovitele stavby a kdy teoreticky začneme stavět?

#

Článek o LOŠBATES v časopisu PRO města a obce.

Datum: 10. 1. 2023

V lednovém vydání časopisu PRO města a obce vyšel článek s názvem "Jak stavíme školu aneb odyssea po česku", který vzešel ze zkušeností našich čtyř starostů.

#

Kontrolní den č. 47

Datum: 9. 1. 2023

Pro nastavení rozhraní dodávka stavby/interiér bylo ujednáno, že součástí stavby budou k.j.: akustické panely ve třídách, parapety oken třídy, parapety na chodbách pro okna/velká okna, akustické obklady tělocvična.

#

Kontrolní den č. 46

Datum: 20. 12. 2022

Vlastní rekonstrukce ul. Kutnohorské se předpokládá v období od 04/23, nemá ale dopad na průběh projektu ZŠ z hlediska času.

#

LOŠBATES jako ranní host na rádiu Zet.

Datum: 15. 12. 2022

Ranním hostem Rádia Zet byl předseda svazku LOŠBATES a starosta Louňovic Josef Řehák.

#

LOŠBATES v reportáži na Regiony ČT2.

Datum: 10. 12. 2022

Starostka obce Svojetice a starosta Louňovic poskytli rozhovor pro Českou televizi v reportáži Regiony ČT24 na téma Problémy s kapacitou škol v regionech.

#

Kontrolní den č. 45

Datum: 6. 12. 2022

ŘSD potvrdilo, že byl již vybrán generální dodavatel stavby, ŘSD provede tyto práce ve vlastní režii. Vlastní rekonstrukce se předpokládá v období od 03/23, nemá ale dopad na průběh projektu ZŠ z hlediska času.

#

Kontrolní den č. 44

Datum: 3. 11. 2022

ŘSD po jednáních potvrzuje vypsání soutěže na práce Kutnohorská v souladu se standardy a metodikou ŘSD, a to jako výběrové řízení ve vlastní režii.

#

Škola LOŠBATES: pot, slzy a káva...

Datum: 25. 10. 2022

Často od vás slýcháme otázku, jak to vypadá s přípravou výstavby nové svazkové základní školy LOŠBATES. Dovolte tedy, abychom vám na tomto místě přinesli jako starostové všech čtyř zúčastněných obcí malou rekapitulaci a také vás informovali, co je nového.

#

LOŠBATES na iDnes.

Datum: 23. 10. 2022

V týdnu jsme poskytli rozhovor redaktorovi Tomášovi Matouškovi z iDnes, který ho následně zapracoval do svého článku s výstižným názvem "Šest let budují školu a ještě se nekoplo. Obce drtí byrokracie i rostoucí ceny".

#

Systematicky oslovujeme vybrané politiky na celostátní úrovni a žádáme je o podporu našeho projektu, a to jak okamžitou, tak i dlouhodobou.

Datum: 20. 10. 2022

Například jsme oslovili některé ministry, poslance školského výboru Poslanecké sněmovny nebo poslance zastupující Středočeský kraj.

#

Kontrolní den č. 43

Datum: 4. 10. 2022

Stavební úřad oficiálně zahájil dne 12.09.22 vodoprávní řízení pro vydání SP. Dne 27.09. uběhla lhůta pro podání připomínek, t.č. běží lhůta na doručení připomínek.

#

Kontrolní den č. 42

Datum: 1. 9. 2022

Projektanti informovali, že s ohledem na požadavek SFŽP na změnu plynového dotápění a nahrazení čerpadly nebo jiným zdrojem (viz podmínky dotace), dochází k posunu projektových prací cca o 4 měsíce a k navýšení nákladů na tuto změnu.

#

Nahlédněte s námi do útrob školy.

Datum: 4. 8. 2022

Laboratoře, knihovna, či taneční sál... To vše již získává reálnou podobu z pera našich architektů.

#

Kontrolní den č. 40

Datum: 14. 7. 2022

Probíhají práce na prováděcí dokumentaci stavby, která bude k dispozici spolu s výkazem výměr pro výběrové řízení.

#

Dnes jsme se zúčastnili Setkání zástupců obcí s ministrem školství Petrem Gazdíkem.

Datum: 22. 6. 2022

Zde se můžete seznámit s výstupní zprávou, kterou zveřejnil Krajský úřad.

#

Kontrolní den č. 39

Datum: 2. 6. 2022

Na projektu výstavby nové svazkové základní školy stále intenzivně pracujeme. Architekti finišují podklady pro stavební povolení, což je do značné míry odvislé od vyjádření 45 dotčených orgánů.

#

Návšteva ZŠ ve Svitavách.

Datum: 30. 5. 2022

Zástupci DSO Lošbates pravidelně objíždějí různé nové školy a nechyběli jsme snad na žádném ze slavnostních otevření nových základních škol v blízkém i dalekém okolí.

#

Zahájili jsme spolupráci s Ředitelskou akademií, s.r.o.

Datum: 27. 5. 2022

Paralelně s řešením projektu školy řešíme mnoho dalších věcí, jako např. výběr správného ředitele.

#

Kontrolní den č. 38

Datum: 4. 5. 2022

Změna ÚR již nabyla právní moci. Projektanti informovali, že jsou již k dispozici tzv. DOSS za HZS a za odbor Hygieny na základě již podané projektové dokumentace pro stavební povolení.

#

Kontrolní den č. 37

Datum: 7. 4. 2022

Bylo vydáno územní rozhodnutí pro změnu dokumentace pro likvidaci dešťových vod. V tuto chvíli čeká se na nabytí právní moci.

#

Kontrolní den č. 36

Datum: 3. 3. 2022

V rámci KD nám byla projektanty předána dokumentace pro stavební povolení.

#

Kontrolní den č. 35

Datum: 11. 2. 2022

Projektanti na dnešním KD informovali, že minulý týden bylo zahájeno Územní říjení pro změnu dokumentace pro likvidaci dešťových vod na pozemcích.

#

Kontrolní den č. 34

Datum: 7. 1. 2022

Projektový manažer požaduje zkrácení odevzdání prováděcí dokumentace projektantem tak, aby nedošlo k posunu projektu v čase.

#

Kontrolní den č. 33

Datum: 10. 12. 2021

Na dnešním kontrolním dnu byla detailně představena koncepce interiérů.

#

Kontrolní den č. 32

Datum: 19. 11. 2021

K dispozici je souhlasné stanovisko vodoprávního úřadu Říčany ke vsakům. Projektanti dále informovali, že na odsouhlasenou změnu na fotovoltaickou elektrárnu není třeba změna DUR.

#

Proběhla veřejná prezentace k projektu naší ZŠ.

Datum: 4. 11. 2021

Prezentace se účastnilo vedení DSO Lošbates, projektanti ze společnosti SOA Architekti a projektový manažer Ing. Milan Oleríny.
Velkou poctou byla účast poslankyně Parlamentu ČR, Ing. Věry Kovářové (STAN), která na závěr pronesla také několik vět k tématu financování výstavby.

Zobrazeno 1-30 ze 59

Aktuality

ZŠ LOŠBATES - vizualizaceZŠ LOŠBATES - vizualizaceZŠ LOŠBATES - vizualizaceZŠ LOŠBATES - vizualizaceZŠ LOŠBATES - vizualizaceZŠ LOŠBATES - vizualizaceZŠ LOŠBATES - vizualizaceZŠ LOŠBATES - vizualizaceZŠ LOŠBATES - vizualizace

nahoru